Sortiment

3M Jednostranné pásky

Rovnako ako pri obojstranných páskach aj pri jednostranných páskach ponúka spoločnosť 3M™ širokú škálu pások, ktoré sú vhodné do rôznych aplikácií. Správne nasadenie pások 3M™ môže ušetriť nemalé finančné prostriedky zjednodušením a zrýchlením procesu výroby v rôznych odvetviach

Pásky sa rozdeľujú do niekoľkých základných kategórií s ktorých sme pre Vás vybrali tie najpredávanejšie. V prípade potreby akýchkoľvek otázok ohľadom pások a ich vhodnosti pre špecifické technické problémy kontaktujte našu spoločnosť.

 

Maskovacie pásky

Maskovacie pásky 3M™ jednoducho prilnú, dobre držia a sú ľahko odstrániťeľné bez zanechávania zbytkov lepidla. Maskovacie pásky 3M™ sa využívajú pri lakírníckych prácach, náteroch a podobne. Základná vrstva má nosnú vrstvu z hladkého krepového papieru nesúceho lepidlo. K dispozícií sú avšak aj maskovacie pásky určené pre špeciálne aplikácie, ktoré požadujú vyššie teploty alebo mechanické či chemické zaťaženie.

Baliace pásky

Okrem základnej rady sú k dispozícií aj strečové baliace pásky a pásky vystužné sklenným vláknom, ktoré sa vyznačujú vysokou pevnosťou v šmyku, odolávajú oteru a používajú sa na paletizáciu a zväzovanie

Vinylové a polyetylénové pásky

Tvárnosť:

Pre širokú škálu použitia ako je zakrývanie náterov, ochrana povrchu a označovanie. V tejto oblasti dodávaju vinylové a polyetylénové pásky skvelý výkon.

Možnosť ľahkého odstránenia:

Po odstránení pásky nezostávajú na povrchu zbytky lepidla.

Farebné kódovania:

Pásky sú k dispozícii v rôznych farbách, čo je ideálne pre farebné kódovanie rovnako aj na dekoratívne účely.

Odolnosť voči oteru:

Vysoká odolnosť pások, vďaka koncepcii nosných vinylových a polyetylénových vrstiev, zaručuje dlhú životnosť v náročných aplikáciách ako napríklad označovanie chodieb.

Odolnosť voči chemikáliám:

Vďaka svojej odolnosti voči chemikáliám sú pásky vhodné do chemicky agresívnych prostredí.

Polyesterové pásky

Malá hrúbka:

Veľa aplikácii vyžaduje pásky s minimálnou hrúbkou ako je napríklad lepenie tupých spojov. Polyesterová nosná vrstva môže mať hrúbku iba 0,025 mm a aj napriek tomu dosahuje skvelé pevnostné vlastnosti.

Pevnosť v ťahu:

Polyesterové pásky dosahujú tažné vlastnosti v rozsahu od 350N/100 mm ( pri hrúbke nosnej vrstvy 0,025 mm ) do 21000 N / 100 mm ( pri hrúbke 0,125 mm ), čo radí tieto pásky do kategórie najpevnejších pások na trhu.

Dlhá životnosť:

Životnosť akrylových lepidiel umožňuje týmto výrobkom výborné uplatnenie pre dlhodobé aplikácie, všade tam, kde je požiadavkou dlhodobá priehľadnosť.

Odolnosť voči extrémnym teplotám:

Všade tam kde pásky môžu byť vystavené teplotám dosahujúcim až 175 ? po dobu jednej hodiny, podávajú polyesterové pásky 3M™ skvelý výkon

Kovové pásky

Hliníkové pásky:

Sú odolné voči degradácii UV žiarením, napomáhajú ochrániť súčiastky voči poškodeniu ohňom, odrážajú teplo a svetlo a tak napomáhajú ochrániť plastové komponenty od tepelnej deformácie

Spevňované hliníkové pásky:

Vysoko prispôsobivé a pružné pásky sú ideálne pre špirálové balenie káblov, hadíc ako ochrana pred teplom a ohňom. Hadice zostanú pružné, bez toho aby sa páska poškodila alebo pretrhla. Pásky sú rovnako vysoko odolné voči prerazeniu opotrebeniu, sú ohňovzdorné  a teda ideálne na chránenie súčiastok pred teplom a ohňom!

Olovené pásky:

Využívajú pozitívych vlastností ich nosného materiálu ( olova ) na zachytávanie rentgenového žiarenia, a ochranu komponentov pred jeho negatívnymi účinkami. Elektrická vodivosť zabezpečuje rozloženie prúdu a tým pri pokovovaní eliminuje tvorbu nánosov na hranách pásky. Olovené pásky sú tiež kyselinovzdorné, tvárne s vysokou hustotou, čo ich predurčuje na vyvažovanie a ochranu súčiastok.