Kontaktujte nás

Autofólie aplikované na sklách Vášho auta dodajú autu originálny vzhľad, zvýšia bezpečnosť nielen vás, ale aj vašich spolucestujúcich tým, že v prípade nehody udržia rozbité sklo na fólii.

Chránia vás nielen pred lietajúcimi črepinami skla, ale svojim zafarbením chránia interiér pred nevítanými pohľadmi zlodejov.

Najvýkonnejšie autofólie odrazia až 79% solárneho tepla, čím udržia príjemnú teplotu v interiéri bez toho, aby ste museli zapínať klimatizáciu auta.
Znížením odrazov či odleskov šetríte oči pred únavou.

Druhy fólií

Solárne fólie

Solárne fólie zabraňujú prehrievaniu interiérov počas letných mesiacov tým, že odrážajú až 82% solárnej teploty, optimalizujú stupeň pohodlia interných podmienok a umožňujú výraznú úsporu nákladov na klimatizáciu. Solárne fólie ale stále zaručujú, že podmienky v interiéri zostávajú prirodzene svetlé pre pohodlné videnie. Navyše, fólie môžu obsahovať UV filter, ktorý zabraňuje preniknutiu väčšine UV lúčov, čím sa predlžuje životnosť nábytku a textílií napríklad vo výkladoch.

Bezpečnostné fólie

Bezpečnostné fólie s vysokou účinnosťou robia sklo pevnejším a odolnejším voči násilným vniknutiam a vandalizmu, tým, že "spevňujú" samotnú sklenenú výplň na oknách alebo sklenených dverách. Sklenená výplň zostáva v ráme okna a nevysype sa na zem. V prípade vlámania to predĺži čas potrebný na vniknutie do objektu a poskytne bezpečnostnej službe dlhší čas na zásah.

Výhody autofólií

Často kladené otázky

Často si zákazníci mýlia pojmy záruka a životnosť materiálov. Životnosť býva o hodne väčšia ako samotná záruka. Záruka na autofólie býva od 3 do 7 rokov od dátumu montáže (záruka sa vzťahuje na funkčnosť materiálu, optickú a mechanickú stálosť). Niektoré materiály, napríklad materiál 3M ColorStable majú doživotnú záruku na stálosť farby. Životnosť (mechanická stálosť) materiálov býva 10 rokov.

Každá fólia na sklách automobilu musí spĺňať parametre pre schválenie na motorové vozidlá. Certifikácia takýchto materiálov je na území SR nevyhnutná a je potrebné mať slovenský certifikát. Ak boli fólie aplikované v ktoromkoľvek inom štáte aj v štáte EU, stále je nutné disponovať slovenskou certifikáciou.

Dnešný trh ponúka veľa materiálov s rôznymi vlastnosťami. Odstránenie fólií môže byť časovo náročná záležitosť. Ak bol použitý materiál so zle odstrániteľným lepidlom, toho, kto to bude odstraňovať takúto fóliu čaká veľa času stráveného odstraňovaním zvyškového lepidla. Pri takomto druhu materiálu hrozí aj poškodenie vyhrievania zadného okna. V každom prípade je najlepšie kontaktovať najprv spoločnosť, kde bola montáž vykonaná (malo by to byť jasne vyznačené na existujúcom osvedčení).

Naša spoločnosť odstraňuje iba materiál, ktorý bol aplikovaný našou firmou, alebo firmou zo zoznamu našich partnerov. V tomto prípade totiž vieme definovať materiál, ktorý bol použitý pri montáži a vieme, že materiál je odstrániteľný.

Kontaktujte nás