Pásky
a lepidlá

Spoločnosť 3M, uznávaný líder v celosvetovom výskume, čerpá zo svojich 45 jedinečných technologických platforiem a ponúka praktické a dômyselné riešenia s cieľom poskytnúť spoľahlivé produkty, ktoré pomôžu priemyslu zabezpečiť vysoko kvalitné a ekonomické procesy. 3M ponúka celý rad inovatívnych lepidiel pre nákladovo efektívne operácie s vysoko kvalitnými výsledkami. K dispozícii je lepidlo 3M pre takmer akékoľvek použitie.

Druhy lepidiel a pások

3M Obojstranné a VBH pásky

Rýchly a jednoduchý spôsob pripevňovania, ktorý sa vyznačuje vysokou pevnosťou a dlhou životnosťou. Lepidlo citlivé na tlak priľne pri kontakte a zaručuje okamžitú manipulačnú pevnosť. Môže nahradiť mechanické upevňovače (nity, zvary, skrutky) alebo tekuté lepidlá, eliminuje potrebu vŕtania, drvenia, opätovného opravovania, skrutkovania, zvárania a čistenia. Tieto jedinečné pásky sú kombináciou prispôsobivosti a silného, trvalého pripevnenia. Výsledkom je rad výnimočne silných pások, ktoré priľnú na rôzne druhy substrátov.

3M Laminačné lepidlá

S laminačným lepidlom dokážete naniesť na požadovaný podklad vrstvu lepidla veľmi jednoduchým spôsobom. Rôznorodosť a vlastnosti laminačných lepidiel zaručuje jeho všestranné použitie. Ideálne na lepenie grafických prvkov a menných štítkov. Jednoduchý výrez do foriem a spracovanie. Atraktívny vzhľad na grafických paneloch. Na selektívne vyrezávanie do foriem. K dispozícii je množstvo druhov, ktoré sú určené na vzájomné spájanie rôznych materiálov. Lepia plasty s vysokou aj nízkou povrchovou energiou, zdrsnené plasty, Hladké plasty, penové hmoty, látky, papiere potiahnuté plastovou fóliou, ale aj kovy a množstvo iných materiálov. Laminačné lepidlá sú ideálne na upevňovanie širokej škály vzájomne podobných aj rozdielnych materiálov, ak potrebujete agresívne lepidlo s vysokou počiatočnou lepkavosťou, laminačné sú správnym riešením.

3M Sprejové lepidlá

3M Scotch-Weld™ sprejové lepidlá sa vyznačujú jednoduchým nanášaním bez potreby doplnkového náradia. Odpadajú tým náklady a čas na čistenie náradí ako sú štetce a valčeky, čo šetrí čas pracovníkov ako aj náklady na výrobu. Použivanie produktov Scotch-Weld™ je jednoduchá cesta k zvýšeniu efektívnosti vašej práce. Často sa používajú aj v kreatívnom priemysle.

Často kladené otázky

Osvedčená rada 3M VHB™ ponúka alternatívu k tradičným tekutým lepidlám a mechanickým systémom upevňovania. 3M VHB™ pásky sa vyznačujú vysokou pevnosťou ktorá je docielená odstránením penového nosiča lepidla. Pásku tvorí iba vrstva akrylového lepidla s uzatvorenými bunkami po celej hrúbke pásky. Táto špecifická konštrukcia zaisťuje dokonalú pevnosť aj pri drsnejších povrchoch. Vysoká elasticita pásky uvoľňuje vnútorné napätia a eliminuje namáhanie spoja. 3M VHB™ pásky sú určené na spájanie a utesňovanie hliníku, oceli, skla, povrchov s bežnými aj práškovými nátermi ako aj plastov, napríklad akrylátu a polykarbonátu.
ATG systém spoločnosti 3M najekonomickejší a najjednoduchší systém na aplikáciu lepiacej vrstvy pre upevňovanie alebo permanentné pripevňovanie. Podstatou systému je mechanický odvíjač pásky ATG 700 ktorý nanáša tenkú obojstrannú pásku ( v podstate prúžok veľmi priľnavého transparentného lepidla ). Systém je ideálny na lepenie plagátov, reklamných panelov, fotografií, oznámení, obrázkov a podobne. Vďaka ATG systému je možné podstatne urýchliť celý proces výroby a tým zabezpečiť zníženie nákladov. Aplikácia je presná, ekologická, bez hromadiaceho sa znečistenia na pracovisku. Teda, žiadne zbytky lepidla, kvapky a znečistenie okolia lepených súčastí.

Spoločnosť 3M ponúka najširší sortiment lepidiel z pomedzi výrobcov. Naša spoločnosť ponúka obojstranné a jednostranné priemyselné lepiace pásky, Suché zipsy, špeciálne suché zipsy s vysokou pevnosťou – Dual Lock, laminačné lepidlá, priemyselné a kreatívne spreje 3M.

Patentovaný systém 3M™ Dual Lock™ je znovu uzatvárateľný systém. Je profesionálne riešenie ktoré dokáže nahradiť skrutky, matice a nity. 3M™ Dual Lock™ systém, zložený zo stoviek hlavičiek v tvare hríbu, zaručujúcich ich “zacvaknutie” a vytvorenie pevného spoja. Prestaviteľnosť, premiestnenie a znovu upevnenie súčiastok zabezpečených systémom 3M™ Dual Lock™,zaručí Vášmu produktu výhodu pred konkurenciou a čistý dizajn bez dier, medzier a prerušení.

Laminačné lepidlo 3M™ s hrúbkou iba 50 μm ponúka rovnakú alebo dokonca vyššiu pevnosť v šmyku a pri odliepaní ako iné, transferové alebo obojstranné lepiace pásky. Laminačné lepidlá ponúkajú výhody ako rýchle lepenie, odolnosť voči vysokým teplotám.

Kontaktujte nás